Rosyjscy eksperci: zginęli od wstrząsu i oparzeń

Autor: PAP, tvn24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 kwietnia 2010 15:55

Eksperci z Rosji zakończyli już obdukcję ciał, które z miejsca katastrofy dotarły do Moskwy.

– Obrażenia, jakie ponieśli pasażerowie samolotu wskazują, że zginęli na skutek silnego wstrząsu i oparzeń – donosi portal Life News, powołując się na jednego z lekarzy obecnego przy badaniach.

Według niego, wiele ciał jest zwęglonych nawet w 50 procentach. Ciała, które trafiły ze Smoleńska do Moskwy, zostały dokładnie opisane. Na specjalnych kartkach umieszczono krótki opis portretu oraz ekspertyzę zębów. Do badań DNA pobrano od ofiar włosy i paznokcie, co ma pozwolić na identyfikację w sytuacji, gdy inne ustalenie tożsamości nie jest możliwe.

Ze względu na poważne uszkodzenia ciał wciąż nie wiadomo, ile zwłok udało się odnaleźć. Według Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta dotychczas wydobyto z wraku 87 ciał. W sobotę rosyjskie agencje informowały, że odnaleziono ciała wszystkich 96 pasażerów. Zostały one umieszczone w 101 trumnach i przewiezione z miejsca katastrofy do Moskwy.

Portal donosi także, że ciała ofiar zostaną wydane tylko rodzinom. Do Polski, zgodnie z rosyjskimi wytycznymi, trafią w cynkowych trumnach. W Rosji zostaną wszystkie zebrane na miejscu ubrania, które mają tam zostać poddane ekspertyzie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum