Rosjanie ostrzelali "Perłę Donbasu". To sanatorium dziecięce

Autor: oprac. IB • Źródło: PAP13 marca 2022 11:29

W nocy z soboty na niedzielę celem rosyjskiego ataku stało się sanatorium dziecięce w Swiatohirsku oraz pobliski klasztor.

Rosjanie ostrzelali "Perłę Donbasu". To sanatorium dziecięce
Ostrzał artyleryjski i lotniczy północnej części obwodu donieckiego trwał całą noc PAP/Abaca/AA/ABACA
  • W nocy z soboty na niedzielę celem rosyjskiego ataku stało się sanatorium dziecięce "Perła Donbasu" w Swiatohirsku i pobliski klasztor
  • Ostrzał artyleryjski i lotniczy północnej części obwodu donieckiego trwał całą noc
  • W nocy z piątku na sobotę wojska rosyjskie ostrzelały z kolei obwodowy szpital onkologiczny w Mikołajowie na południu Ukrainy

O rosyjskim ataku na sanatorium dziecięce "Perła Donbasu" i klasztor w Swiatohirsku w obwodzie donieckim na Ukrainie poinformował szef tamtejszych władz obwodowych Pawło Kyryłenko. W klasztorze przebywało ok. tysiąc osób.

"Ostrzał trwał całą noc"

W wyniku ostrzelania klasztoru ponad 30 osób odniosło obrażenia różnego stopnia. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Kyryłenko poinformował, że ostrzał artyleryjski i lotniczy północnej części obwodu donieckiego trwał całą noc.

Poprzedniej nocy ucierpiał szpital onkologiczny

Przypomnijmy. W nocy z piątku na sobotę wojska rosyjskie ostrzelały z kolei obwodowy szpital onkologiczny w Mikołajowie na południu Ukrainy, ale - jak  poinformował szef obwodowej służby zdrowia Maksym Beznosenko, cytowany w sobotę przez stację BBC, nie spowodowało to poważnych zniszczeń.

"Tylko zwyrodnialec może napadać na słabego. Tymi słabymi są nasi pacjenci. Przed chwilą te potwory ostrzelały szpital onkologiczny. Szpital, który zapewnia opiekę pacjentom z nowotworami z całego obwodu mikołajowskiego" - napisał w nocy z piątku na sobotę Beznosenko na Facebooku.

"Jeśli nienawiść do wroga jednoczy, jesteśmy już najbardziej zjednoczonym narodem świata. Jeśli Rosja uznaje pacjentów onkologicznych za równego przeciwnika, który jest zagrożeniem, to jest nie tylko chora, ale jest już w stanie agonii. To jedyne, co może nas pocieszyć w tych warunkach" - napisał urzędnik.
 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum