Rosja: druga ewakuacja szpitala dziecięcego w Krasnodarze

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 marca 2018 10:06

131 osób - pacjentów i personelu szpitala dziecięcego w Krasnodarze na południu Rosji - zostało ewakuowanych w środę (28 marca) wieczorem z budynku kliniki w związku z zadymieniem budynku - podaje TASS. Jest to już druga ewakuacja tego szpitala w ciągu kilku dni.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

24 marca mali pacjenci musieli opuścić budynek głównej kliniki pediatrycznej Kraju Krasnodarskiego, ponieważ "na klatce schodowej paliły się jakieś rzeczy" - pisze TASS.

W akcji ratowniczej w środę uczestniczyło 56 strażaków. Pacjentom oraz przedstawicielom personelu medycznego (19 osób) zezwolono już na powrót do budynku. Na miejscu pracują eksperci straży pożarnej, którzy mają zbadać zagrożenie pożarowe i system ochrony w szpitalu - pisze TASS.

Informacja o ewakuacji dzieci ze szpitala w Krasnodarze odbiła się szerokim echem w Rosji, ponieważ w niedzielę doszło tam do pożaru w centrum rozrywkowo-handlowym w mieście Kemerowo na Syberii Zachodniej, w którym zginęły 64 osoby.

Wśród ofiar było wiele dzieci, które m.in. zostały zamknięte przez wychowawców w sali kinowej, aby samowolnie jej nie opuszczały.

W Rosji ogłoszono żałobę narodową po tragedii w stolicy obwodu kemerowskiego, a jego gubernator został zdymisjonowany. W całym kraju trwają wzmożone kontrole bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum