Rosja: dobowy przyrost zakażeń koronawirusem znów zbliża się do 5 tys.

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 sierpnia 2020 15:00

4993 przypadki zakażenia koronawirusem wykryto w Rosji w ciągu minionej doby - poinformował w poniedziałek sztab rządowy. Dobowy przyrost zakażeń od 16 sierpnia nie przekracza w kraju 5 tysięcy. Niemniej, rośnie piąty dzień z rzędu i zbliża się do tego progu.

Rosja: dobowy przyrost zakażeń koronawirusem znów zbliża się do 5 tys.
Liczba zakażeń rośnie piąty dzień z rzędu Fot. Flickr: Achilli

Ogólna liczba przypadków koronawirusa w Rosji wynosi 995 319. Rosja jest na czwartym miejscu pod względem liczby zachorowań od początku pandemii i na 12. miejscu pod względem liczby zgonów.

Sztab rządowy poinformował w poniedziałek o śmierci 83 osób w ciągu minionej doby. Ogólna liczba przypadków śmiertelnych Covid-19 wzrosła tym samym w Rosji do 17 176.

Wyzdrowiało od niedzieli 2405 osób i łączna liczba wyleczonych wynosi teraz 809 387.

Tymczasem od wtorku w Rosji rozpoczynają naukę uczniowie w szkołach i studenci na uczelniach wyższych. Rozpoczęcie roku szkolnego i akademickiego w zwykłym terminie potwierdził prezydent Władimir Putin w wywiadzie telewizyjnym, nadanym w sobotę. - Decyzja zapadła, na szczeblu regionalnym i rządowym. Dzieci i studenci będą się uczyć w trybie stacjonarnym - powiedział Putin.

Szef państwa zastrzegł, że potrzebne jest elastyczne podejście i że część zajęć można prowadzić zdalnie, jeśli nie szkodzi to jakości nauczania.

Z Moskwy Anna Wróbel - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum