Rosja: Kałmucja prosi USA o pomoc w modernizacji szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 sierpnia 2011 13:45

Mieszkańcy Elisty, stolicy rosyjskiej Kałmucji, zwrócili się do prezydenta USA Baracka Obamy, z prośbą, aby "wziął pod swą opiekę" miejscowy szpital dziecięcy i pomógł go wyremontować.

Rosja: Kałmucja prosi USA o pomoc w modernizacji szpitala

W opublikowanym w internecie liście otwartym podpisanym przez 278 osób czytamy, że jeszcze trzy lata temu rząd Federacji Rosyjskiej przyznał 200 mln rubli (około 20 mln zł) na remont jedynego w liczącej prawie 300 tys. mieszkańców republice szpitala dla dzieci. Remont sprowadził się jednak do działań kosmetycznych  - pieniądze rozkradli lokalni notable.

Rosja obiecuje, że w przyszłości znajdą się być może środki na prace w szpitalu, ale najpierw musi się zakończyć śledztwo w sprawie kradzieży funduszy przyznanych na remont.

Autorzy listu piszą: "Jest tu tylko jedna sala operacyjna. Po operacji rodzice wynoszą z niej swoje dzieci na rękach, bo windy nie działają. Na każdy oddział przypada jedna toaleta i jedna umywalka. Pryszniców nie ma w ogóle."

Mieszkańcy republiki apelują do Obamy: "Biorąc to wszystko pod uwagę prosimy Pana, jako obrońcę demokracji i praw człowieka na całym świecie, o wzięcie kałmuckiego szpitala pod swą opiekę i pomoc w zakończeniu remontu".

Więcej:
http://wyborcza.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum