Robert Lewandowski sponsoruje niewidomych piłkarzy

Autor: TVN24/Rynek Zdrowia • • 06 marca 2015 15:08

Polska drużyna niewidomych wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w Wielkiej Brytanii. Był z tym ogromny kłopot, większy niż zwycięstwa sportowe, bo brakowało odpowiednich funduszy na wyjazd.

Robert Lewandowski sponsoruje niewidomych piłkarzy

Jak mówił Lubomir Prask, trener piłkarzy, na tegoroczną działalność drużyna otrzymała 20 tys. złotych, a żeby pojechać na mistrzostwa potrzebna była kwota ok. 55 tys. złotych, nie mówiąc już o przygotowaniach do imprezy, które pochłoną kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Kiedy sytuacja wydawała się prawie beznadziejna niewidomych sportowców postanowił wesprzeć Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy świata, co potwierdziła Monika Rebizant z CK Sport Management. O wysokości pomocy mówić jednak nie chce.

Zgłaszają się także kolejni darczyńcy, którzy gotowi są pomóc wrocławskim piłkarzom. Odzew jest ogromny.

Lewandowski zachował się podobnie jak w 2014 roku Zlatan Ibrahimovic, piłkarz reprezentacji Szwecji. Gdy jego niepełnosprawni intelektualnie rodacy awansowali do finałów mistrzostw świata w Brazylii i ogłosili, że nie mają środków na wyjazd, to właśnie Ibrahimovic pokrył znaczną część kosztów.

Więcej: www.tvn24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum