TVN24/Rynek Zdrowia | 06-03-2015 15:08

Robert Lewandowski sponsoruje niewidomych piłkarzy

Polska drużyna niewidomych wywalczyła awans na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zostaną rozegrane w Wielkiej Brytanii. Był z tym ogromny kłopot, większy niż zwycięstwa sportowe, bo brakowało odpowiednich funduszy na wyjazd.

Jak mówił Lubomir Prask, trener piłkarzy, na tegoroczną działalność drużyna otrzymała 20 tys. złotych, a żeby pojechać na mistrzostwa potrzebna była kwota ok. 55 tys. złotych, nie mówiąc już o przygotowaniach do imprezy, które pochłoną kolejne kilkadziesiąt tysięcy.

Kiedy sytuacja wydawała się prawie beznadziejna niewidomych sportowców postanowił wesprzeć Robert Lewandowski, jeden z najlepszych piłkarzy świata, co potwierdziła Monika Rebizant z CK Sport Management. O wysokości pomocy mówić jednak nie chce.

Zgłaszają się także kolejni darczyńcy, którzy gotowi są pomóc wrocławskim piłkarzom. Odzew jest ogromny.

Lewandowski zachował się podobnie jak w 2014 roku Zlatan Ibrahimovic, piłkarz reprezentacji Szwecji. Gdy jego niepełnosprawni intelektualnie rodacy awansowali do finałów mistrzostw świata w Brazylii i ogłosili, że nie mają środków na wyjazd, to właśnie Ibrahimovic pokrył znaczną część kosztów.

Więcej: www.tvn24.pl