×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rio: polski sztangista przyłapany na dopingu i usunięty z reprezentacji

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia08 sierpnia 2016 20:42

Polski sztangista Tomasz Zieliński został usunięty z reprezentacji na igrzyska w Rio - podał w poniedziałek (8 sierpnia) Polski Związek Podnoszenia Ciężarów (PZPC). Powodem jest fakt, że wykryto u niego ”podwyższony poziom substancji zakazanej - nandrolonu”.

Rio: polski sztangista przyłapany na dopingu i usunięty z reprezentacji
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

"Działając na podstawie Regulaminu Dyscyplinarnego PZPC i Polskich Przepisów Antydopingowych zawodnik został zawieszony w prawach zawodnika do czasu zakończenia postępowania i usunięty z Reprezentacji Narodowej na Igrzyska w Rio 2016. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, wówczas wyciągnięte zostaną wobec zawodnika surowe konsekwencje zgodnie w obowiązującymi przepisami" - wyjaśniono w oświadczeniu PZPC.

Jest to dla całego środowiska ciężarowego w Polsce wielki szok i cios jednocześnie. Chcę wszystkich Polaków szczerze przeprosić że muszą się podczas Igrzysk Olimpijskich rozgrywanych w Rio wstydzić przed całym światem z powodu afery wywołanej przez przedstawiciela podnoszenia ciężarów - skomentował sytuację Szymon Kołecki, prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

Czytaj: www.rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum