Resort podziękował Holendrom za pomoc

Autor: MZ/Rynek Zdrowia • • 06 września 2013 09:33

Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Krzysztof Chlebus podziękował Holendrom za pomoc dla polskich dzieci z wadami serca. Okazją do tego był udział w uroczystości "Dziękujemy Holandio" zorganizowanej w Amsterdamie przez Ambasadora RP w Królestwie Niderlandów, Jana Borkowskiego.

Resort podziękował Holendrom za pomoc
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022


Uroczystość była wyrazem podziękowania dla społeczeństwa holenderskiego za zorganizowanie operacji ratujących życie polskim dzieciom z poważnymi wrodzonymi wadami serca, w czasie gdy przeprowadzanie takich zabiegów nie było możliwe w Polsce. Przez sześć lat trwania programu w Szpitalu Uniwersyteckim Królowej Wilhelminy w Utrechcie zoperowano bezpłatnie ponad 400 ciężko chorych dzieci.

Program, finansowany z ogólnonarodowej zbiórki pod patronatem Szpitala Uniwersyteckiego w Utrechcie i organizacji charytatywnej "Terre des Hommes", realizowany był we współpracy z Ministerstwami Zdrowia Holandii i Polski, Instytutem Kardiologii oraz Instytutem Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka.W uroczystości wzięli udział realizatorzy programu: kierownik kliniki kardiochirurgii i zarazem lider zespołu operującego polskie dzieci prof. Francois Hitchcock oraz kierownik kliniki anestezjologii kardiochirurgicznej dr med. Marianne Karelse-Nijsen, a także inicjator programu - dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu prof. dr hab. n. med. Marian Zembala oraz koordynator merytoryczny programu - dyrektor Instytutu Kardiologii w Warszawie prof. dr hab. n. med. Witold Rużyłło. 


Więcej: http://www.mz.gov.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum