Rektor WUM: apeluję o zgłaszanie się do szczepień w pierwszym możliwym terminie

Autor: pwx/Rynek Zdrowia • • 23 grudnia 2020 07:57

W Warszawskim Uniwersytecie Medycznym trwa odliczanie do rozpoczęcia akcji szczepień przeciwko SARS-Cov-2. Do środy (23 grudnia), do godziny 13.00 przyjmowane są zgłoszenia od osób, które chcą poddać się szczepieniu.

Rektor WUM: apeluję o zgłaszanie się do szczepień w pierwszym możliwym terminie
Rektor WUM, prof. Zbigniew Gaciong apeluje do pracowników WUM i szpitali klinicznych, doktorantów, studentów o szczepienie się przeciw Covid-19 w pierwszym możliwym terminie. Fot. archiwum

Rektor, prof. Zbigniew Gaciong w specjalnie przygotowanym filmie zwraca się do pracowników WUM i szpitali klinicznych, doktorantów, studentów, a także osób związanych zawodowo z Uczelnią w innej formie z apelem o szczepienie się w pierwszym możliwym terminie.

"Jako osoby związane z ochroną zdrowia jesteśmy w szczególnej sytuacji. Z jednej strony jesteśmy bardziej niż inni narażeni na zakażenie, z drugiej strony musimy być zdrowi, żeby pomagać innym zmagać się z różnymi chorobami. Szczepionka jest dla wszystkich przepustką do normalności, do świata jaki znamy, do studiowania i pracowania bez obaw, do spotkań z rodziną i przyjaciółmi, do korzystania z życia bez cienia rzucanego przez pandemię, do skończenia ze strachem o zdrowie i życie naszych najbliższych z powodu możliwości zakażenia SARS-Cov-2 - przekazał rektor.

Dodał: - Z całą mocą podkreślam: szczepionka jest bezpieczna. Niewiele jest leków, których badania kliniczne obejmowałyby pond 40 tysięcy osób. A w przypadku tej szczepionki, została przebadana tak ogromna liczba ludzi. Szczepionka zawiera mRNA, a jej nośnikiem są liposomy. Nie ma w niej żadnych innych składników. I nie, nie zmieni ona Państwa DNA. Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy, Drodzy Studenci i Pracownicy Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, bądźmy odpowiedzialni, bądźmy solidarni, zaszczepmy się. Dajmy dobry przykład innym.

Zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Rozpoczęcie wielkiej akcji szczepień przeciwko SARS-Cov-2 w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym”: https://youtu.be/238IEvJoP-I

W środę, 23 grudnia 2020 roku o godzinie 12.00 na platformie MS Teams odbędzie się spotkanie z rektorem prof. Zbigniewem Gaciongiem i prof. Andrzejem Horbanem poświęcone akcji szczepień przeciwko SARS-Cov-2. Prof. Andrzej Horban jest przewodniczącym Uczelnianego Zespołu ds. Zagrożenia Koronawirusem, kierownikiem Kliniki Chorób Zakaźnych dla Dorosłych Wydziału Lekarskiego, konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych.

Profesorowie na żywo będę odpowiadać na pytania i wyjaśniać wątpliwości dotyczące zarówno kwestii medycznych, jak i organizacyjnych dotyczących szczepień. Zapraszamy do udziału w spotkaniu członków społeczności akademickiej WUM i wszystkich zainteresowanych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum