Ratownik medyczny "Borkoś" z nagrodą od Rady Warszawy. Wyróżnienie za zasługi dla stolicy

Autor: oprac. JKB • Źródło: eska.pl, Rynek Zdrowia02 sierpnia 2022 14:30

Marcin Borkowski znany bardziej jako "Borkoś" otrzymał nagrodę Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Wyróżnienie przyznano za zasługi – od wielu lat udziela pierwszej pomocy na ulicach stolicy.

Ratownik medyczny "Borkoś" z nagrodą od Rady Warszawy. Wyróżnienie za zasługi dla stolicy
Uroczysta Sesja Rady Miasta Stołecznego Warszawy. Fot. PAP/Radek Pietruszka
  • "Borkoś" odebrał nagrodę podczas uroczystej sesji Rady Miasta w 78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego
  • Nagroda od miasta wyniosła 10 tys. złotych – pieniądze mają zostać przekazane do zakupu apteczek samochodowych – o czym wspomniał sam "Borkoś" cytowany przez eska.pl
  • Przypomnijmy: ratownik medyczny w ubiegłym roku uległ poważnemu wypadkowi drogowemu, ale niedawno ponownie wrócił na ulicę Warszawy, aby nieść pomoc

"Borkoś" nagrodzony za zasługi dla miasta

Jak wspomina eska.pl Marcin Borkowski znany jako "Borkoś" otrzymał nagrodę Rady Miasta Stołecznego Warszawy za zasługi. Znany ratownik medyczny od wielu lat udziela pierwszej pomocy na warszawskich ulicach.

Oficjalnie nagrodę w wysokości 10 tys. złotych "Borkoś" odebrał podczas uroczystej sesji Rada Miasta, którą zorganizowano w 78 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Nagrodę wręczyła przewodnicząca Rady Ewa Malinowska-Grupińska.

Ratownik jeszcze podczas uroczystości zdradził,  na co przeznaczy wspomniane pieniądze:

-  Nagroda pieniężna, którą otrzymałem, zasili w postaci stu apteczek, samochody studentów "samochodówki", i jak trzeba będzie, to uratują komuś życie – powiedział "Borkoś”"cytowany przez eska.pl.

Ciężki wypadek nie przekreślił jego pracy

Przypomnijmy: 13 października 2021 roku "Borkoś" uległ wypadkowi drogowemu – jego motoambulans zderzył się z samochodem. Ratownik w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Przez wiele tygodni przebywał w szpitalu, potem odbył trudną i długotrwałą rehabilitację,  jednak dzięki niezwykłej determinacji niedawno znów powrócił na warszawskie ulice z nowym pojazdem - SUV-em ambulansem.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum