Ratownicy wśród wolontariuszy WOŚP w Poznaniu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2016 16:01

Psy rasy golden retriever i ich właściciele, masażyści, policjanci i ratownicy kwestują w niedzielę (1o stycznia) w Poznaniu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne atrakcje związane z finałem WOŚP zorganizowano w okolicach Centrum Kultury Zamek.

Fot. archiwum

Na pl. Adama Mickiewicza przed południem ruszyło miasteczko służb mundurowych, gdzie można było m.in. założyć odzież wojskowego pirotechnika, przymierzyć policyjną czapkę, wsiąść do strażackiego wozu lub pogłaskać policyjnego konia. Tam też przede wszystkim gromadziły się rodziny z dziećmi, zaś puszki kwestujących najszybciej się zapełniały.

- Przyjechaliśmy ze sprzętem do ratowania mienia i życia, sprzętem gaśniczym i wysokościowym. Dużą atrakcją, zwłaszcza dla najmłodszych, jest możliwość wejścia do strażackiego samochodu. I rzeczywiście przeżywamy oblężenie - powiedział PAP wiceprezes OSP Poznań-Głuszyna Piotr Skarżyński.

W Centrum Kultury Zamek, przed którym stoi orkiestrowa scena, od przedpołudnia działa punkt krwiodawstwa, kącik promocji zdrowia, tam też zaplanowano licytacje. Jak podano PAP w punkcie krwiodawstwa, zainteresowanie możliwością oddania krwi jest spore: w ciągu czterech godzin zarejestrowało się 140 osób. Także w Zamku można skorzystać z umiejętności profesjonalnych masażystów, czy obliczyć poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Na scenie przed Centrum Kultury do wieczora występować będą zespoły muzyczne, wśród których zaprezentuje się m.in. zespół AudioFeels.  

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum