Randkowa aplikacja będzie promować przeszczepy

Autor: PAP Nauka/Rynek Zdrowia • • 15 grudnia 2015 12:09

Twórcy randkowej aplikacji na smartfony Tinder włączyli się w organizowaną przez brytyjską publiczną służbę zdrowia (NHS) kampanię promowania przeszczepów - informuje serwis BBC News.

Randkowa aplikacja będzie promować przeszczepy
Randkowa aplikacja będzie promować przeszczepy

Z zainstalowanego na smartfonie Tindera codziennie korzysta wiele milionów osób na całym świecie - jest wiele wersji językowych, w tym polska. Chodzi o znalezienie partnera (niekoniecznie do seksu, choć lekarze wiążą pojawienie sią Tindera ze wzostem zachorowań na choroby przenoszone drogą płciową).

Już niedługo Tinder włączy się w kampanię promującą wśród młodych ludzi oddawanie narządów i wpisywanea się na listę dawców NHS. Do akcji włączyły się znane osoby, na przykład złota medalistka olimpijska w taekwondo Jade Jones, Gemma Oaten z serialu „Emmerdale” czy Jamie Laing, biorący udział w reality show „Made in Chelsea”.

W lipcu NHS Blood and Transplant opublikował dane, zgodnie z którymi liczba osób oddających po śmierci swoje narządy spadła po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat.

Brytyjska lista oczekujących na przeszczepy liczy obecnie prawie 7000 osób. W ciągu ostatniej dekady 6000 osób zmarło nie doczekawszy transplantacji.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum