Rajd na rzecz chorych na autyzm

Autor: PAP, Onet.pl/Rynek Zdrowia • • 15 maja 2009 18:45

W sobotę (16 maja) z centrum Warszawy ruszy Masa na Autyzm - Trzeci Społeczny Rajd Rowerowy na Rzecz Autyzmu, organizowany przez Fundację Synapsis i Warszawską Masę Krytyczną.

Za każdy kilometr, przejechany przez jednego uczestnika rajdu, fundacja wspierająca akcję przekaże 3,5 zł na rzecz osób z autyzmem. Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przeznaczone na terapię oraz rehabilitację dzieci i młodzieży z autyzmem prowadzoną w placówkach Fundacji SYNAPSIS.

Masa na Autyzm to kilka tysięcy osób na rowerach, rolkach, wrotkach czy deskorolkach, które przejadą przez stolicę, aby zamanifestować chęć pomocy osobom z autyzmem. Celem rajdu jest promocja wiedzy na temat autyzmu oraz aktywizacja tej grupy niepełnosprawnych, która wciąż pozostaje w Polsce na marginesie życia społecznego.

Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wystarczy się zarejestrować przez internet - www.masanaautyzm.pl, bądź bezpośrednio w dniu rajdu, na Polu Mokotowskim w godz. 11.30 - 13.30.

Licząca 10 km trasa rajdu będzie przebiegała przez główne ulice miasta. Rowerzyści wyruszą z Pola Mokotowskiego i przejadą m.in. przez Pl. Unii Lubelskiej, Al. Szucha, Pl. Trzech Krzyży, Rondo ONZ, ul. Marszałkowską i Al. Niepodległości. Rajd wystartuje o godz. 14.

Na Polu Mokotowskim odbędzie się również koncert zespołu BĘBNY NIE-DZIELĄ, działającego w Bemowskim Centrum Kulturyá ART.BEM oraz występ osób z autyzmem. Koncert rozpocznie się o godz. 12.30.

W 2006 i 2007 r. Masa na Autyzm zgromadziła blisko 3 tys. cyklistów, dzięki ich zaangażowaniu oraz wsparciu Fundacji Orange (wcześniej działającej pod nazwą Fundacja Grupy TP) udało się zebrać 200 tys. zł. Fundusze zostały przeznaczone m.in. na rozbudowę ośrodka Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze - pierwszego w Polsce przedsiębiorstwa społecznego zatrudniającego dorosłe osoby z autyzmem.

Warszawska Masa Krytyczna to przejazd pojazdów napędzanych siłą ludzkich mięśni, odbywający się w ostatni piątek każdego miesiąca, bez względu na pogodę i porę roku. Jest to impreza organizowana przez wolontariuszy chcących, aby Warszawa była przyjazna dla rowerzystów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum