Radom walczy z kleszczami i komarami – w ramach budżetu obywatelskiego

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 czerwca 2016 08:52

Opryski wszystkich miejskich parków przeciwko kleszczom i komarom  zostaną wykonane w ramach pieniędzy z budżetu obywatelskiego. Akcja ma kosztować 200 tys. zł. Pierwsze działania zaplanowano w nocy z czwartku na piątek (10 czerwca).

Akcja ma kosztować 200 tys. zł Fot Archiwum

Obejmą one wszystkie miejskie parki i skwery, o łącznej powierzchni ponad 40 ha.

Sfinansowanie oprysków przeciwko kleszczom i komarom było jedną z propozycji, która zyskała najwięcej głosów w ramach głosowania nad projektami do budżetu obywatelskiego na br.

W sumie w tym roku w Radomiu zostaną przeprowadzone trzy opryski parków i skwerów. Kolejne zaplanowane zostały na przełomie lipca i sierpnia oraz sierpnia i września.

Żyjące w polskich lasach, parkach i ogrodach kleszcze powodują kleszczowe zapalenie mózgu, a także inne choroby: boreliozę, anaplazmozę, babeszjozę, riketsjozę.

Ocenia się, że około 3-15 proc. występujących w Polsce kleszczy jest zakażonych wirusem wywołującym kleszczowe zapalenie mózgu, zwłaszcza w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim oraz w niektórych częściach mazowieckiego, opolskiego i dolnośląskiego. Do zachorowania na kleszczowe zapalenie mózgu w ostatnich latach dochodzi u ok. 200 osób rocznie w całym kraju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum