Radom: w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym także działa kolejkowy biletomat

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 lipca 2019 11:53

W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu działają biletomaty, które mają usprawnić rejestrację do lekarza i zminimalizować napięcia, jakie powstają między pacjentami oczekującymi do rejestracji.

Radom: w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym także działa kolejkowy biletomat
Fot. Shutterstock

Rejestracja w MSS w Radomiu została wyremontowana i dostosowana do nowej organizacji pracy rejestratorek. Nad każdym z sześciu stanowisk wiszą wyświetlacze, na których pojawiają się numerki pacjentów, które można pobrać w jednym z trzech biletomatów stojących w holu głównym szpitala. Dzięki nim pacjent wie, do którego stanowiska ma podejść.

Biletomaty mają dotykowe ekrany. Do wyboru są: poradnie specjalistyczne i uprawnieni. Wybierając opcję "poradnie specjalistyczne", biletomat drukuje bilet z numerem, a potem pacjent czeka na przywołanie do odpowiedniego stanowiska w rejestracji.

Jak wyjaśnia Karolina Gajewska, rzeczniczka szpitala, zakładka "uprawnieni" przeznaczona jest dla osób, które będą obsługiwane poza kolejnością. Z tej możliwości skorzystać mogą kombatanci i inwalidzi wojenni i wojskowi, zasłużeni honorowi dawcy krwi, uprawnieni żołnierze lub pracownicy i po pacjenci objęci programem lekowym, pacjenci w trakcie leczenia onkologicznego (chemia), dzieci do drugiego roku życia.

Abym skorzystać z uprawnień w kolejce poza kolejnością należy mieć przy sobie dokument potwierdzający ich posiadanie.

Więcej: radom.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum