Radom: od lutego rusza przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci

Autor: Gazeta.pl, SA/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2010 20:48

Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem", założyło pierwsze w Radomiu przedszkole dla niepełnosprawnych dzieci.

Placówka jest już wyposażona w sprzęt, którego zakup w dużej mierze sfinansowali sponsorzy. Meble biurowe i kuchenne podarowała właścicielka likwidowanego sklepu meblowego, lodówkę kupił właściciel firmy budowlanej. Na raty zakupiono wyposażenie placu zabaw. Szafki, ławki i krzesełka użyczyła jedna ze szkół.

Stowarzyszenie czeka na kolejnych sponsorów, którzy pomogą w spłacie rat za plac zabaw lub ufundują nowe mebelki do sal. Jak co roku w ostatki zorganizowany zostanie bal charytatywny. Tym razem zebrane pieniądze będą przeznaczone właśnie na działalność przedszkola.

Zajęcia rozpoczną się 1 lutego. Placówka jest przygotowana na przyjęcie 20 dzieci w wieku od 3 do 10 lat.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" powstało w listopadzie 2004 roku. Jego podopiecznymi są dzieci i młodzież niepełnosprawna, a członkami ich rodzice, nauczyciele i opiekunowie.

Stowarzyszenie otacza opieką dzieci z niepełnosprawnością fizyczną, upośledzeniem umysłowym, w także dzieci w ciężkiej sytuacji materialnej i pochodzące z rodzin patologicznych. Wspomaga rzeczowo i finansowo osoby potrzebujące, zaopatrując je w odzież i przybory szkolne. Zapewnia finansowanie rehabilitacji osób niepełnosprawnych, w tym także fachowej opieki i niezbędnego sprzętu, zajęć na basenie, hipoterapii.

Co roku organizuje bale charytatywne, podczas których zbiera pieniądze na te cele.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum