Radom: fotele od WOŚP dla rodziców czuwających w szpitalu przy dzieciach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2019 21:58

Rodzice, którzy będą spędzać noc przy łóżkach chorych dzieci w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu, mogą korzystać z nowych rozkładanych foteli, których zakup sfinansowała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Radom: fotele od WOŚP dla rodziców czuwających w szpitalu przy dzieciach
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła fotele dla radomskiego szpitala za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki. W Radomiu zebrano wówczas 326 tys. zł. Fot. archiwum

Do radomskiego szpitala przekazano w ostatnich dniach ponad 50 foteli. Trafiły one na oddział pediatrii, chirurgii dziecięcej i neonatologii. Teraz - jak powiedział kierownik oddziału pediatrii w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Paweł Strus - rozkładany fotel znajdzie się przy każdym łóżku.

"Dzięki temu każdy rodzic, którego dziecko będzie przebywało w oddziale, będzie mógł spędzać z nim czas w godnych i w miarę wygodnych warunkach" - dodał lekarz.

Zaznaczył, że dotychczas było to utrudnione. Oddział dysponował zaledwie kilkoma łóżkami polowymi, które były odpłatnie wypożyczane rodzicom. Z nowych leżanek rodzice mogą korzystać bezpłatnie. Meble są solidne i wygodne. Pokryto je specjalną tkaniną odporną na działanie środków dezynfekcyjnych używanych na co dzień w szpitalu.

Także na oddział neonatologii trafiły fotele z podnóżkami do tzw. kangurowania. Dzięki właściwej konstrukcji ułatwiają mamom noworodków karmienie dzieci piersią.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupiła fotele dla radomskiego szpitala za pieniądze z ubiegłorocznej zbiórki. W Radomiu zebrano wówczas 326 tys. zł.

PAP -  Ilona Pecka

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum