Radni PiS: osoby walczące z koronawirusem kandydatami do Nagrody Warszawy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 maja 2020 21:24

Lekarz, wolontariuszka i żołnierze WOT zaangażowani w walkę z COVID-19, to kandydaci do tegorocznej Nagrody M. St. Warszawy zaproponowani przez radnych Prawa i Sprawiedliwości.

FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

- W trudnych czasach pandemii koronawirusa uznaliśmy, że nagrody powinny otrzymać osoby, które ryzykowały swoje zdrowie i życie, aby pomagać warszawiakom. Są to przedstawiciele personelu medycznego czy też osoby pomagające przy testowaniu osób z podejrzeniem wirusa - wyjaśnił warszawski rzecznik Prawa i Sprawiedliwości radny Michał Szpądrowski.

Na stronie internetowej stołecznego PiS poinformowano, że radni ugrupowania zaproponowali do nagrody doktor Agnieszkę Szarowską, pełnomocnik Dyrektora ds. COVID-19 ze szpitala jednoimiennego MSWiA w Warszawie, która koordynuje w placówce wszelkie działania związane z walką z koronawirusem.

Na wyróżnienie zdaniem radnych zasługuje również pielęgniarka Małgorzata Komorowska, która zgłosiła się na ochotnika, by wspomóc funkcjonowanie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego Caritas, oraz Tadeusz Antolak, który, jako koordynator działu technicznego w ZOL, organizował i koordynował prace odkażające w placówce.

Zgłoszeni zostaną również żołnierze z Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej: Karolina Wojtkowska, Sebastian Dzięcielewski i Artur Wotysiak, którzy wykazali się zaangażowaniem przy pomocy w testowaniu osób z podejrzeniem koronawirusa. W ciągu miesiąca pobrali blisko 2 tys. wymazów od osób przebywających w kwarantannie.

Nagroda Miasta Stołecznego Warszawy przyznawana jest przez Radę Warszawy osobom lub zespołom osób szczególnie zasłużonym dla stolicy. Laureaci otrzymują statuetkę Syreny Warszawskiej. Rada może przyznać również nagrodę pieniężną.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum