Radiolog z Matki Polki zrobił misiowi i kurczakowi RTG, rezonans i tomografię

Autor: Katarzyna Gubała/Rynek Zdrowia • • 21 marca 2021 13:40

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki zaprezentował brawurowy film, w którym dr Michał Podgórski z Zakładu Radiologii i jego miś prezentują cztery podstawowe rodzaje badań w radiologii.

Radiolog z Matki Polki zrobił misiowi i kurczakowi RTG, rezonans i tomografię
Radiolog dr Michał Podgórski zapowiada filmowe prezentacje kolejnych tematów. Fot. Kadr z filmu ICZMP

''Uwielbiam filmiki, jako rodzice potrzebujemy kogoś kto przybliży nam wiele tematów. Świetny pomysł'', ''Szacunek za kreatywność'' - piszą widzowie.

Dr Michał Podgórski, radiolog w przystępny i zabawny sposób wyjaśnia, w jakich przypadkach są wykonywane, na czym polegają, jak przebiegają i ile trwają badania: RTG, USG, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny.

Pacjentem, który poddał się tym badaniom na potrzeby filmu został pluszowy miś. Pluszowy, a więc bez kości i mięśni, ale dr Podgórski rozwiązał ten problem pokazując przebieg i wyniki badań na… kurczaku.

Film o badaniach radiologicznych otworzono na mediach społecznościowych już ponad 8,5 tys. razy. Można go zobaczyć na profilu Instytut CZMP na Facebook oraz na kanale Instytutu na YouTube. Dr Podgórski zapowiada filmowe prezentacje kolejnych tematów.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum