Radio dla osób niepełnosprawnych rozpocznie nadawanie w siedmiu miastach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2019 07:30

Radio "Bezpieczna Podróż" skierowane do osób z niepełnosprawnościami rozgłośni fundacji Emanio Arcus wkrótce rozpocznie nadawanie w siedmiu polskich miastach - poinformował PAP Polski Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Radio dla osób niepełnosprawnych rozpocznie nadawanie w siedmiu miastach
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Wkrótce w siedmiu polskich miastach: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Częstochowie oraz Tarnowie ruszy radio skierowane do kierowców i osób z niepełnosprawnościami. Radio "Bezpieczna Podróż" nadawane będzie przez rozgłośnię fundacji Emanio Arcus, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Jak podkreśliła prezes tej fundacji Małgorzata Trzcińska, uruchomienie radia ma na celu zwrócenie uwagi na to, że niepełnosprawność nabyta najczęściej jest wynikiem wypadków komunikacyjnych. - Chcemy edukować, informować i szerzyć bezpieczne zachowania na drodze - wskazała.

Trzcińska wyjaśniła, że na temat niepełnosprawności usłyszymy w dwóch pasmach - ogólnopolskim i lokalnym. - Ogólnopolskim, bo najważniejsze problemy osób niepełnosprawnych są identyczne wszędzie, a lokalnym, ponieważ radio ma być swoistą platformą, dzięki której lokalne społeczności będą mogły się integrować, pomagać sobie wzajemnie, inicjować lokalne działania na rzecz potrzebujących - zaznaczyła.

W ramówce radia codziennie mają się znaleźć cztery godziny audycji lokalnych, a co dwie godziny przedstawiane będą serwisy informacyjne. - Oczywiście nie ograniczamy się do emisji na falach radiowych. Projekt zakłada, że równocześnie działać będziemy poprzez media społecznościowe oraz portal, na którym oprócz bieżącego programu dostępne będą wszystkie audycje w formie podcastów - wskazała prezes fundacji. Zauważyła, że Emanio Arcus prowadzi również portal bezpiecznapodroz.org.

Zadowolenie z uruchomienia takiej rozgłośni wyraził szef PFRON-u Krzysztof Michałkiewicz. Jego zdaniem "im więcej będziemy mówić o problemach osób niepełnosprawnych, tym łatwiej będzie nam do nich dotrzeć". To spowoduje - dodał - że będziemy mieli większą szansę pomóc im w życiu codziennym. 

Dorota Stelmaszczyk

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum