Rabka-Zdrój: lecznicza solanka na eksport

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 08 sierpnia 2013 09:21

Na południu Polski funkcjonuje tężnia solankowa, działająca w Rabce-Zdroju od kilku lat. Jest jedynym takim obiektem w województwie małopolskim. Lecznicza butelkowana solanka z polskiego uzdrowiska zaczęła być w tym roku eksportowana do Chin.

Rabka-Zdrój: lecznicza solanka na eksport
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Jak zapewniają przedstawiciele uzdrowiska, 20-minutowy spacer wokół tężni można porównać do kilkunastogodzinnego pobytu nad morzem. Zabiegi z wykorzystaniem solanki uzupełniają niedobory składników mineralnych w organizmie - głównie jodu, chloru i sodu.

W kwietniu br. 12 tys. litrów butelkowanej leczniczej solanki z Rabki-Zdroju trafiło drogą lądową do Chin. Woda z uzdrowiska miała być w tym kraju wykorzystywana do kąpieli pielęgnacyjnych i zdrowotnych oraz do inhalacji górnych i dolnych dróg oddechowych. Był to pierwszy transport leczniczej wody chlorkowo-sodowo-jodkowej z polskiego uzdrowiska do Chin.

Jesienią - jak zapowiedział Andrzej Kowalczyk, prezes zarządu Uzdrowiska Rabka SA- ruszy następny transport solanki do Chin. Rabczańska woda trafi także na Tajwan a firma liczy na to, że wkrótce nawiąże współpracę z kolejnymi krajami azjatyckimi.

Rabczańska solanka chlorkowo-sodowo-jodkowa zawiera pierwiastki i mikroelementy mające działanie antybakteryjne. Działa wspomagająco przy przewlekłych i nawracających chorobach dróg oddechowych i jamy ustnej. Ma również działanie oczyszczające, pomaga w leczeniu zwyrodnień stawów. 

Prezentacji leczniczych i pielęgnacyjnych właściwości rabczańskiej solanki będzie służyć impreza, która rozpocznie się w czwartek (8 sierpnia) w Rabce-Zdroju i potrwa do niedzieli (11 sierpnia).

Więcej: www.dziennikpolski24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze