×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Rabka-Zdrój: biała sobota w ramach akcji "Małopolska bez smogu"

Autor: Radio Kraków/Rynek Zdrowia21 listopada 2015 13:58

21 listopada Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zaprasza na "białą sobotę", w ramach której mieszkańcy będą mogli nieodpłatnie skorzystać z konsultacji lekarskich i badań profilaktycznych.

Rabka-Zdrój: biała sobota w ramach akcji "Małopolska bez smogu"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W ramach "białej soboty" dyżurować będą specjalista chorób płuc oraz specjalista chorób wewnętrznych. Na miejscu każdy chętny będzie mógł bezpłatnie sprawdzić kondycję swoich płuc i wykonać badanie spirometryczne. Wyniki badania skonsultuje lekarz specjalista, a w razie wątpliwości na miejscu zaleci wykonanie dodatkowego bezpłatnego badania RTG klatki piersiowej - informuje Radio Kraków.

Podczas "białej soboty" będzie można także wykonać badanie EKG z analizą wyniku, zmierzyć ciśnienie, sprawdzić poziomu cukru we krwi oraz wykonać pomiar masy ciała i wzrostu z analizą wskaźnika BMI. Wyniki konsultować będzie lekarz chorób wewnętrznych.

"Biała sobota" zorganizowana przez Szpital Miejski i Urząd Miejski w Rabce-Zdroju odbędzie się w ramach akcji Radia Kraków i Polskiego Alarmu Smogowego "Małopolska bez smogu", podczas której sprawdzana jest jakość powietrza w najważniejszych małopolskich uzdrowiskach i kurortach. W każdej z miejscowości, które znajdują się na trasie akcji, przenośne pyłomierze przez dwa tygodnie monitorują stężenie pyłu PM10. Pomiary jakości powietrza w Rabce-Zdroju rozpoczęły się 16 listopada i potrwają do 30 listopada.

Więcej: www.radiokrakow.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze