RPP: zbiórka książek dla pacjentów szpitali i hospicjów

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2019 12:34

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta zaprasza wszystkich chętnych do przynoszenia książek, które zostaną przekazane małym i dużym pacjentom szpitali i hospicjów oraz podopiecznym domów dziecka. To kolejna zbiórka książek, która ma miejsce w biurze RPP w ramach kampanii społecznej Zaczytani, którą Rzecznik objął patronatem honorowym.

RPP: zbiórka książek dla pacjentów szpitali i hospicjów
Fot. archiwum

Specjalnie przygotowany karton znajduje się przy portierni w holu głównym siedziby Biura przy ulicy Młynarskiej 46 w Warszawie. Zbiórka prowadzona jest także w różnych instytucjach i urzędach w siedmiu miastach: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. Książki można przynosić od 23 kwietnia do 26 maja br. (w godzinach pracy urzędu).

Misją Fundacji Zaczytani.org jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna. Dzięki książkom, które zostaną zebrane w ramach Wielkiej Zbiórki, pacjenci będą mogli zapomnieć o chorobie i choć na chwilę znaleźć się w świecie wyobraźni, podróży i zajmujących historii zapisanych na kartach książek.

Działania Fundacji Zaczytani.org w liczbach: 1 170 152 zebranych książek, 778 zaczytanych bibliotek, 2131 punktów zbiórek w całej Polsce, 47 zaczytanych ławek, 300 wolontariuszy przeszkolonych z bajkoterapii, 352 spotkania bajkoterapeutyczne z małymi pacjentami, 22 godziny bajkoterapii w każdym tygodniu.

Więcej: www.rp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum