RPP zaprasza na festyn integrujący osoby niepełnosprawne

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 21 maja 2015 13:38

Rzecznik Praw Pacjenta na swojej stronie internetowej zaprasza do udziału w festynie "XVII Ulica Integracyjna", który odbędzie się w sobotę 23 maja br. w Warszawie na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych nr 71.

Rzecznik objął patronatem honorowym inicjatywę organizowaną przez Warsztaty Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Archidiecezji Warszawskiej.

Celem wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, przełamanie izolacji tych osób w środowisku oraz stworzenie osobom niepełnosprawnym możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć artystycznych.

Aktywne włączanie się w życie społeczności wpływa na wzrost poczucia godności osób niepełnosprawnych, samoakceptacji i poczucia własnej wartości. "Ulica Integracyjna" ma również na celu integrację innych grup takich jak osoby starsze, młodzież czy przedstawicieli pobliskich instytucji z mieszkańcami dzielnicy Wola.

Podczas festynu pracownicy Biura będą udzielali uczestnikom informacji związanych z prawami pacjenta czy też konsultacji odnośnie ich indywidualnych przypadków.

W trakcie "XVII Ulicy Integracyjnej" wręczony zostanie również Medal Integracji - coroczna nagroda dla osób lub instytucji, które w szczególny sposób przyczyniają się do integracji osób niepełnosprawnych.

Więcej: www.bpp.gov.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum