RPD przyznał Centrum Zdrowia Dziecka odznakę honorową

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2018 14:15

Centrum Zdrowia Dziecka było i jest miejscem wyjątkowym, które pomaga w sytuacji, kiedy już nikt nie daje sobie rady - mówił w piątek (16 lutego) Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak; RPD przyznał instytutowi odznakę honorową Infantis Dignitatis Defensori.

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak przyznał Centrum Zdrowia Dziecka odznakę honorową. Fot. Archiwum

- To jest miejsce wyjątkowe, ono takie było i takie jest. To nie jest szpital powiatowy; jak już nikt sobie nie daje rady, to tutaj się przyjeżdża i tutaj się tę pomoc otrzymuje - mówił Marek Michalak.

- Ja nie słyszałem, żeby Centrum komuś odmówiło pomocy i żeby godziny były nie takie jak trzeba, a przecież ciągle podejmuję interwencje. (...) Życzę, żeby te 40 lat Centrum, żeby te jubileusze następne tylko utwierdzały, pokazywały, że ta praca jest widziana, doceniana, bo dzięki wam żyją ludzie, dzięki wam żyją dzieci - zaznaczył Michalak.

Jak podkreślił, jako dziecko sam poznał CZD jako pacjent i stąd wie, ile "serca, empatii i serdeczności" wkłada w swoją pracę personel Centrum. Zaznaczył również, że to w CZD stawiał swoje pierwsze kroki w działalności społecznej.

- To tutaj nauczyłem się patrzeć na drugiego człowieka oczyma empatii i patrzeć na jego potrzeby, na jego choroby. Później tak powstało stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Chorych - Serce w Świdnicy, które zaraz po tym udało się z przyjaciółmi założyć i które pierwszą swoją umowę o współpracy podpisało z CZD - wspominał Michalak.

Rzecznik Praw Dziecka podczas swojego wystąpienia wręczył dyrektor CZD, dr hab. Małgorzacie Syczewskiej odznakę honorową Infantis Dignitatis Defensori (łac. "obrońcy godności dziecka") dla Instytutu za zasługi dla ochrony praw dziecka.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum