RPD odznaczył działających na rzecz niepełnosprawnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 maja 2011 16:54

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak odznaczył w czwartek (5 maja) osoby działające na rzecz osób niepełnosprawnych: prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji Piotra Pawłowskiego oraz przewodniczącą Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem" Marię Król.

RPD odznaczył działających na rzecz niepełnosprawnych
W czasie konferencji z okazji Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych "O godność dziecka z niepełnosprawnością", która odbyła się w czwartek (5 maja) w Belwederze, wręczono Honorowe Nagrody Rzecznika Praw Dziecka osobom, które poświęciły się likwidowaniu barier, z jakimi na co dzień borykają się niepełnosprawni oraz walce o ich pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Piotr Pawłowski od 1982 r., czyli od 16. roku życia, po skoku do wody, jest niemal całkowicie sparaliżowany i porusza się na wózku inwalidzkim. Założył i prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację "Integracja". Jest członkiem Krajowej Rady Konsultacyjnej przy Pełnomocniku Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, przewodniczącym Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz wiceprezesem Koalicji na rzecz Osób z Niepełnosprawnością.

Maria Król szukając pomocy dla syna, napotykała na kolejne przeszkody i luki w systemie pomocy dzieciom niepełnosprawnym, zainicjowała zatem powołanie Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za Krokiem". Stowarzyszenie obchodziło w ubiegłym roku 20-lecie swojej działalności. Organizacja obejmuje opieką blisko 2 tys. dzieci.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum