×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

RCB: trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia01 marca 2018 09:56

Trzy osoby zmarły minionej doby z powodu wychłodzenia organizmu - poinformowało w czwartek (1 marca) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W związku z silnymi mrozami, na terenie niemal całego kraju obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia.

RCB: trzy osoby zmarły w wyniku wychłodzenia organizmu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w ciągu ostatniej doby z powodu wychłodzenia organizmu zmarły łącznie trzy osoby. - w woj.: małopolskim, łódzkim i mazowieckim. Łącznie od 1 listopada ub. roku śmierć poniosło w wyniku wychłodzenia 61 osób.

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty 1. stopnia dla niemal wszystkich województw. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Ostrzeżenia IMGW dotyczące silnego mrozu mają obowiązywać do końca tygodnia.

Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum