RCB: 5 osób zmarło z powodu wychłodzenia organizmu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2018 11:11

Minionej doby 5 osób zmarło w wyniku wychłodzenia organizmu - poinformowało w środę (28 lutego) Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Łącznie od 1 listopada ub.r. śmierć poniosło z powodu wychłodzenia 58 osób. W całej Polsce obowiązuje w środę 1. stopień zagrożenia w związku z silnym mrozem.

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty 1. stopnia dla wszystkich województw Fot. PTWP

Trzech mężczyzn zmarło w województwie mazowieckim i dwóch w lubelskim. "Nie bądź obojętny. Zadzwoń pod nr 112, jeśli wiesz o osobach potrzebujących pomocy" - zaapelowało RCB na Twitterze.

W związku z silnym mrozem Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty 1. stopnia dla wszystkich województw. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Od 1 listopada 2017 r. do 28 lutego br. z powodu wychłodzenia zmarło już 58 osób. Służby apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone, m.in. osoby bezdomne i starsze.

Przez całą dobę czynne są numery alarmowe: 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum