Pszczyna: WOŚP zabierze podarowane szpitalowi łóżka geriatryczne

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 09 listopada 2013 16:57

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zamierza zabrać ze szpitala w Pszczynie łóżka przekazane do wykorzystania na oddziale geriatrii. Nie służą bowiem leczeniu starszych pacjentów w taki sposób, jak oczekiwała Fundacja.

Pszczyna: WOŚP zabierze podarowane szpitalowi łóżka geriatryczne

Podczas tegorocznego finału WOŚP zbierano pieniądze m.in. na sprzęt dla oddziałów geriatrycznych. Zakupiono za nie ponad tysiąc nowych łóżek, sterowanych elektronicznie, posiadających funkcje przydatne przy hospitalizacji pacjentów na oddziałach geriatrycznych.

Szpital Pszczyna, prowadzony przez spółkę Centrum Dializa, poprosił o sześć takich łóżek. Otrzymał je. Teraz okazało się, że cztery łóżka umieszczono na kardiologii; resztę nie wiadomo gdzie - podaje Gazeta Wyborcza.

Szpital, gdy sprawa wyszła na jaw, wystąpił do Fundacji o odsprzedanie łóżek. W Orkiestrze przyjęto tę informację wręcz z niedowierzaniem.

- Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę. Nie prowadzimy działalności gospodarczej - powiedział gazecie Owsiak. I dodał: - Szefowie szpitala w Pszczynie poświadczyli własnym podpisem, że będą używać darów z Orkiestry na geriatrii. Skoro nie chcą tego zrobić, to znaczy, że ten sprzęt im się nie należy.

Więcej: http://wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum