Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 23-11-2017 09:17

Przy rachunku za prąd możesz wykupić usługi lekarza

Zakłady energetyczne, przy opłatach za prąd, sprzedają w pakiecie usługi, które mają nam zapewnić pomoc w razie awarii pralki, piecyka czy telewizora. Teraz wpadli na pomysł, aby poszerzyć ofertę i sprzedawać także usługi lekarzy.

Przy rachunku za prąd możesz wykupić usługi lekarza. Fot. Archiwum

W ofercie takich gigantów jak Enea i PGE, można za dodatkową opłatą do rachunku za prąd mieć opiekę lekarską. Umowa z Eneą podpisywana jest na dwa lata, a ceny "zaszyte" są w dwóch miejscach: w płaconej miesięcznie opłacie handlowej i w kosztach uczestnictwa w tzw. programie rabatowym. 

Po zsumowaniu koszty wynoszą: opieka dla jednej osoby 25,07 zł, dla dwóch osób - 33,89 zł, a dla rodziny z trojgiem dzieci - 43,97 zł. Klienci do każdej wizyty u lekarza pierwszego kontaktu muszą dopłacić symboliczną złotówkę. Za konsultację u specjalisty 50 zł, przy czym do wyboru mamy tylko okulistę, kardiologa, ginekologa, urologa oraz onkologa.

W PGE oferta za taką usługę zawiera się w miesięcznej opłacie handlowej - 9,99 zł lub 8,99 zł od osoby - w zależności czy umowa jest do końca 2019 czy 2020 r.

Czy to się opłaca? Niekoniecznie - ocenia Wyborcza. Na poszczególne usługi wprowadzone są limity, np. tylko dwie wizyty specjalisty po 250 zł każda, a rehabilitacja dotyczy dwóch zdarzeń - np. w maju złamiemy nogę, a w grudniu rękę.

Oferta prądu z lekarzem to niezły pomysł dla tych, którym pracodawca nie zapewnia prywatnej opieki zdrowotnej, a samemu nie opłaca się wykupywać abonamentu medycznego.

Więcej: www.wyborcza.pl