Przewoźnicy zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar katastrofy kolejowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 04 marca 2012 18:19

Spółki PKP Intercity i Przewozy Regionalne, do których należą pociągi uczestniczące w sobotniej (3 marca) katastrofie kolejowej w okolicy Szczekocin, zapowiadają odszkodowania dla rannych i rodzin ofiar wypadku - poinformowali w niedzielę (4 marca) przedstawiciele spółek.

Michał Wrzosek z centrali Spółki PKP Intercity S.A. poinformował, że osoby, które zostały ranne oraz rodziny ofiar otrzymają odszkodowania.

- Procedura została już uruchomiona. Jesteśmy ubezpieczeni na wypadek takich sytuacji. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie - powiedział Wrzosek.

Odszkodowania dla pasażerów zapowiedziała również rzeczniczka Przewozów Regionalnych Katarzyna Mirowska.

- Spółka Przewozy Regionalne posiada ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, dlatego osoby poszkodowane i ich rodziny mogą pisemnie zgłaszać się do centrali spółki lub zakładów regionalnych i tam przesłać wniosek o odszkodowanie. Wniosek zostanie przekazany ubezpieczycielowi - mówiła Mirowska.

W sobotę (3 marca) wieczorem w pobliżu Szczekocin koło Zawiercia czołowo zderzyły się pociągi TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej i Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny. Pociąg Warszawa-Kraków wjechał na tor, po którym z naprzeciwka poruszał się pociąg Przemyśl-Warszawa. Zginęło 16 osób, a 57 zostało rannych.

57 osób, które odniosły obrażenia, leży w 14 szpitalach w trzech województwach: śląskim, małopolskim i świętokrzyskim - podał w niedzielę (4 marca) po południu Śląski Urząd Wojewódzki.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum