×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Przeprowadzili ankietę oceniającą szpitale. Następnym razem zrobią to inaczej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia04 listopada 2015 13:42

Wyniki ankiety oceniającej szpitale były tak dobre, że badacze ich nie pokazali. Mieli wątpliwości, czy pacjenci powiedzieli to, co naprawdę myślą.

Przeprowadzili ankietę oceniającą szpitale. Następnym razem zrobią to inaczej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Fundacja Urszuli Jaworskiej przeprowadziła "Społeczny audyt opieki szpitalnej w Polsce". Jego wyniki wprawiły w zakłopotanie samych badaczy. Był to pilotaż, do którego zgłosiło się dobrowolnie pięć warszawskich szpitali. Selekcja miała więc charakter pozytywny, a nie losowy - informuje Gazeta Wyborcza.

W ocenie pacjentów najlepiej wypadli pracownicy szpitali. Badacze zastanawiają się teraz, czy odpowiedzi były zgodne z prawdą, czy raczej wynikały z obawy pacjentów, że zostaną usłyszani przez personel. Pytania były bowiem zadawane głośno na korytarzu.

Najwięcej krytycznych uwag dotyczyło żywienia. Wśród ocenianych szpitali były spore różnice: w jednych porcje były obfite, a jedzenie - smaczne, w innych - nie do zjedzenia. W jednych szpitalach brakowało mydła i papieru toaletowego, w innych takich braków nie było.

Ten społeczny audyt posłużył badaczom do wyciągnięcia wniosków na przyszłość. Wiadomo już, że badanie opinii powinno się odbywać poza szpitalem, a nie w samej lecznicy.

Więcej: wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze