Przed meczem z Niemcami: od nerwów bardziej szkodliwe chipsy

Autor: Federacja Porozumienie Zielonogórskie/Rynek Zdrowia • • 15 czerwca 2016 20:30

- Silnych emocji nie unikniemy podczas kibicowania, bo przecież o nie właśnie chodzi - mówi przeddzień meczu z Niemcami lekarz rodzinny Porozumienia Zielonogórskiego Małgorzata Stokowska-Wojda. Radzi, żeby podczas kibicowania choć trochę ograniczyć zajadanie niezdrowych przekąsek.

Przed meczem z Niemcami: od nerwów bardziej szkodliwe chipsy. Fot. Archiwum

Typowy "zestaw telewizyjny" to chipsy, orzeszki i pizza. Do tego piwo, a nierzadko papierosy, wypalane jeden za drugim.

Zdaniem lekarza, takie produkty, jak zawierające dużo soli i cholesterolu chipsy, są znacznie bardziej szkodliwe niż nerwy związane z sytuacją na boisku.

Ale rozentuzjazmowanych kibiców można nieco oszukać. Większość z nich sięga do talerza automatycznie, nie zwracając uwagi na to, co je. Zatem być może nie zauważą, gdy zamiast chipsów zjedzą podsunięte przez żonę kanapki, a zamiast pizzy - domową zapiekankę.

- Niezainteresowanym sportem żonom radzę nie zabraniać mężom ich ukochanej rozrywki, tylko opracować własną strategię na przeżycie mistrzostw w spokoju - przekonuje Małgorzata Stokowska-Wojda.

- Nie ma sensu walczyć i się stresować, lepiej zostawić mężczyzn przed telewizorem i udać się na zakupy, plotki z przyjaciółką lub zrobić cokolwiek, czego zwykle nie lubi robić mąż. Obie strony będą zadowolone, a przecież psychika jest dla naszego zdrowia niezmiernie ważna - zauważa lekarz rodzinny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum