Prymas: prawa do życia nie można odmawiać osobom z zespołem Downa

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2018 17:35

Kościół w Polsce wspomaga wszystkie działania zmierzające do pełnej ochrony ludzkiego życia - podkreślił w piątek (12 stycznia) w Gnieźnie prymas Polski abp Wojciech Polak.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

W środę (10 stycznia) Sejm podjął decyzję o skierowaniu do dalszych prac zaostrzającej przepisy ws. aborcji propozycji przygotowanej przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję. Projekt zakłada wyeliminowanie możliwości przerwania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu.

Abp Polak pytany o tę sprawę przez dziennikarzy zaznaczył, że należy wspomagać "wszelkie działania, które zmierzają do ochrony każdego życia przy świadomości, że nie mamy prawa wybierać między osobami, które są godne życia i tymi, które nie są godne życia".

- Kościół w Polsce w sposób zdecydowany tę postawę przyjmuje: broni życia i jednocześnie wspomaga wszystkie działania, które będą zmierzały do pełnej ochrony ludzkiego życia - dodał.

Abp Polak podkreślił, że prawa do życia nie można odmawiać chociażby osobom z zespołem Downa.

- Spotykając się z rodzinami, które mają dzieci z zespołem Downa widzimy bardzo często, jak wielką miłością, wielką troską są one otoczone i jak wielkiej miłości i troski doznają z ich strony także ludzie dorośli - powiedział

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum