Projekt "Nie palę, bo…" - przebadano ponad 1000 pracowników w całej Polsce

Autor: RZX/Rynek Zdrowia • • 18 września 2020 18:18

Roadshow to jedno z działań w projekcie informacyjno-edukacyjnym "Nie palę, bo…". Ogólnopolska akcja polegała na zaproszeniu pracowników do mobilnego gabinetu konsultacyjno-profilaktycznego, który przyjeżdżał tuż pod siedziby zainteresowanych zakładów pracy. Gabinet mobilny odwiedził już 27 zakładów w 16 województwach.

Projekt "Nie palę, bo…" - przebadano ponad 1000 pracowników w całej Polsce

W ramach akcji przebadano 1077 pracowników i przeprowadzono 505 konsultacji. 

Zaproszeni goście wykonywali badania w zakresie: spirometrii, zawartości tlenku węgla, poziomu ciśnienia, a także wzrostu i wagi. Podczas akcji dwie osoby, czyli diagnosta konsultant oraz pomocnik diagnosta, prowadząc badania, udzielali także porad w zakresie zdrowia oraz walki z nałogiem nikotynowym. Można było również skorzystać z profesjonalnych konsultacji oraz sprawdzić poziom uzależnienia.

W mobilnym gabinecie pojawiały się także osoby, które nie podjęły jeszcze ostatecznej decyzji o rzuceniu palenia, ale chciały uzyskać jak najwięcej informacji o konsekwencjach palenia oraz poddać się podstawowemu badaniu określającemu efektywność pracy ich płuc, aby zmotywować się do walki z nałogiem. 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum