Profilaktyczne bieganie w Wałbrzychu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 sierpnia 2013 12:44

W Wałbrzychu od półtora roku trwa akcja "Biegaj-zapobiegaj", propagująca najprostszą formę ruchu jako profilaktyczną metodę uchronienia się przed różnymi dolegliwościami. Olimpijczyk Roman Magdziarczyk ocenia, że w mieście systematycznie biega około 1000 osób.

Profilaktyczne bieganie w Wałbrzychu

Czołowy przed laty w kraju chodziarz, dwukrotny uczestnik igrzysk w Sydney i Atenach, po zakończeniu kariery energicznie zajął się popularyzacją biegania w swym rodzinnym Wałbrzychu. Jak podkreślił, ma z tego ogromną satysfakcję.

- Jeszcze nie tak dawno nielicznie truchtające osoby wstydliwie przemykały się po alejkach. Dziś to się bardzo zmieniło. Jestem dumny, że razem z ludźmi, którzy realizują szczytne hasła, a nie tylko je głoszą, zaraziliśmy mieszkańców pasją biegania. Myślę tu przede wszystkim o prezydencie Wałbrzycha Romanie Szełemeju, inicjatorze akcji - powiedział we wtorek (27 sierpnia) PAP Magdziarczyk.

W mieście widoczna jest nie tylko grupa Magdziarczyka. Na stadionie w dzielnicy Piaskowa Góra, w środy o godz. 18 zbiera się Grupa Biegowa Wałbrzych, składająca się w większości z amatorów, poza tym działa Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze-Zamek Książ. Na jogging postawiło też Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Dęby.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum