Profilaktyczna laurka dla mamy

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 kwietnia 2009 11:14

- Chcemy w ten sposób dotrzeć do jak największej liczby mieszkanek, by uświadomić im, jak ważne jest poddanie się badaniom profilaktycznym - mówi Gazecie Wyborczej posłanka z rejonu Warmii i Mazur, Beata Bublewicz.

Konkurs na laurkę ma objąć wszystkie podstawówki w regionie. - Będziemy same do nich jeździć i propagować akcję. Zdajemy sobie sprawę, że uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych mają mamy w młodszym wieku niż grupa ryzyka objęta badaniami mammograficznymi. Liczymy jednak, że laurkę obejrzą też ciocie i babcie, dzięki czemu dowiedzą się o bezpłatnych badaniach profilaktycznych – dodaje posłanka Lidia Staroń.

Beata Ostrzycka, kierownik Wojewódzkiego Ośrodkiem Koordynującego programy profilaktyczne, pochwala inicjatywę posłanek. - Każdy sposób jest dobry, by zachęcić do wizyty u lekarza - mówi. - My też będziemy rozsyłać indywidualne zaproszenia do pań.

Główną nagrodą w konkursie jest wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem. Niewymierną nagrodą może okazać się uratowanie czyjegoś życia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum