Prof. Szumowski o swoich odwiedzinach w instytucie kardiologii

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 09:00

Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie - przypominam, że ja tam pracuję i w ciągu ostatnich tygodni byłem w instytucie wielokrotnie. Oczywiście nie w czasie, kiedy byłem w izolacji - przekazał PAP były minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

Prof. Szumowski o swoich odwiedzinach w instytucie kardiologii
- Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie - przypominam, że ja tam pracuję - wskazał prof. Łukasz Szumowski. Fot. PTWP

W związku niedzielną publikacją na portalu Gazety Wyborczej o odwiedzinach przez prof. Łukasza Szumowskiego Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Aninie, gdzie panował zakaz odwiedzin, krótko przed rozpoczęciem przez niego izolacji z powodu zakażenia koronawirusem, były minister zdrowia sprostował tę informację.

- Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie - przypominam, że ja tam pracuję i w ciągu ostatnich tygodni byłem w IK wielokrotnie. (Oczywiście nie w czasie, kiedy byłem w izolacji) i w najbliższych tygodniach również będę wielokrotnie. Przygotowuję się do powrotu z urlopu i do kierowania kliniką, co wymaga wielu spotkań - powiedział PAP.

- Również w czasie urzędowania wielokrotnie odwiedzałem klinikę i zespół - aby nie utracić kontaktu z tym, co się dzieje (rozwój zawodowy i naukowy, problemy kadrowe itp.), z pacjentami, koleżankami i kolegami z kliniki i instytutu - dodał. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum