Prof. Skarżyński został nagrodzony statuetką Nieobojętnych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2016 15:01

Wyróżnienie Nieobojętni III Międzynarodowego Zjazdu Szkół Sendlerowskich to nagroda, przyznana w tym roku po raz pierwszy. Uroczystość, podczas której poznaliśmy pierwszych laureatów tego wyróżnienia odbyła się w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Podczas wręczenia statuetki Nieobojętnych

Wśród pierwszych Nieobojętnych znalazł się prof. Henryk Skarżyński, dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu. Podczas uroczystości 9 czerwca nagrodę wręczyła, Magdalena Księżopolska, dyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 65 w Warszawie, jedna z inicjatorek powstania nagrody.

„Pan Profesor Henryk Skarżyński jest niezwykłym człowiekiem i jednym z najbardziej utytułowanych na świecie otolaryngologów. Pierwszy w Polsce wszczepił implant ślimakowy osobie niesłyszącej i pierwszy w świcie opracował program leczenia częściowej głuchoty u dorosłych i dzieci. Dzięki dwóm dekadom jego działań Polska znajduje się w światowej czołówce krajów, które realizują badania przesiewowe słuchu u dzieci w różnym wieku” - czytamy w laudacji.

Przypomniano także, że prof. Skarżyński jest także inicjatorem i twórcą unikatowej w skali kraju i świata placówki medycznej - Światowego Centrum Słuchu w podwarszawskich Kajetanach. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele ważnych nagród i wyróżnień

Inicjatorzy nagrody postanowili uhonorować osoby, które wniosły wielki wkład w pomoc drugiemu człowiekowi. „Nieobojętni to ludzie wielkiego serca, okazujący szacunek drugiemu człowiekowi i oddani swojej pracy. To filantropi wspierający słabszych i potrzebujących” - informują organizatorzy.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także, m.in.: Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka oraz naczelny rabin Polski Michael Schudrich.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum