TVN24/Rynek Zdrowia | 08-12-2014 10:54

Prof. Skalski: Adaś nie pamięta tego, co się stało

Dwuletni Adaś wraca do zdrowia, wciąż jednak przebywa na oddziale intensywnej terapii. Proces rehabilitacji chłopca przebiega bardzo dobrze.

We "Wstajesz i wiesz" w TVN24 profesor Janusz Skalski zapewniał, że chłopiec jest także w bardzo dobrym stanie psychicznym. Nie pamięta tego, co się stało i po tak długim wyłączeniu świadomości już sobie tego nie przypomni. A to gwarantuje, że nie będzie miał urazu psychicznego.

Z każdym dniem jest coraz lepiej. Jak opowiada prof. Janusz Skalski, z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, Adaś wygląda normalnie, zachowuje się normalnie. Jak każde dziecko. Cały czas ogląda tablet.

Chłopiec wciąż znajduje się na oddziale intensywnej terapii Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dzieje się tak dlatego, że zbyt krótki czas minął od dramatycznych wydarzeń z 30 listopada. Chłopiec musi być pod bezpośrednią obserwacją, jeszcze przez jakiś czas.

To, że Adaś wraca do zdrowia jest zasługą nie tylko silnego organizmu dziecka i skutecznej technologii medycznej, ale też zaangażowania i miłości najbliższych. Im więcej okazuje się mu serca, tym szybciej wraca do normalnego życia.

Prof. Skalski uważa, że chłopiec dobrze zniósł wydarzenie i szpitalną rekonwalescencję. Wyjaśnia, że maluch tego nie pamięta i po tak długim okresie wyłączenia świadomości, nie powinien sobie kiedykolwiek sam przypomnieć tego, co zaszło. To dobrze. Wyłączenie świadomości jest tu zaletą, dziecko nie będzie miało urazu psychicznego.

Więcej: www.tvn24.pl