Prof. Romuald Dębski w ciężkim stanie w szpitalu

Autor: gazeta.pl, wp.pl/Rynek Zdrowia • • 12 grudnia 2018 10:01

Prof. Romuald Dębski, wybitny specjalista w zakresie ginekologii, jest w szpitalu, gdzie ważą się jego losy.

Prof. Romuald Dębski w ciężkim stanie w szpitalu
Fot. archiwum

Profesor Dębski (62 lata) jest ordynatorem oddziału położniczego w warszawskim Szpitalu Bielańskim. Specjalizuje się w położnictwie, ginekologii, perinatologii i endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości. Jest kierownikiem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie.

Jeden z założycieli Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, dwukrotny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, były prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy. Redaktor naukowy kilkunastu podręczników z zakresu położnictwa, ginekologii, endokrynologii i ultrasonografii. Wykładowca, organizator szkoleń i kongresów naukowych dla lekarzy. Współautor książki "Bez znieczulenia. Jak powstaje człowiek".

Rodzina profesora opublikowała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała, że jest w szpitalu i walczy o życie.

Profesor jest znanym zwolennikiem prawa do wyboru kobiety do decydowania o własnym ciele. Uważa, że projekt zaostrzenia przepisów aborcyjnych jest ograniczeniem ich praw. Otwarcie mówił, że poglądy na aborcję czy in vitro zmieniają się w chwili, kiedy problem zaczyna kogoś dotykać osobiście.

Wczoraj w mediach pojawiła się nawet informacja o śmierci tego jednego z najlepszych ginekologów w Polsce. Rodzina zdementowała jednak te informacje.

 

www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum