Prof. Krzysztof Simon rozdawał maseczki pasażerom MPK

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2020 18:12

Prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu i prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder rozdawali podróżnym w piątek (9 października) na jednym z wrocławskich przystanków maseczki ochronne.

Prof. Krzysztof Simon rozdawał maseczki pasażerom MPK
Fot. Fot. Katarzyna Gubała/PTWP

Akcje rozdawania maseczek podróżnym zorganizowało w piątek wrocławskie MPK.

- Wirus nie przenosi się od komara, muszki, motylka tylko z człowieka na człowieka. Jeśli o to nie zadbamy, będzie kompletna katastrofa. My już dziś nie mamy w szpitalu praktycznie miejsc dla ludzi chorych na covid, a sytuację tę zawdzięczamy m.in. ludziom, którzy lekceważą noszenie masek - mówił prof. Krzysztof Simon, ordynator oddziału zakaźnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu.

Lekarz wraz z prezesem wrocławskiego MPK Krzysztofem Balawajderem rozdawali w piątek maseczki ochronne podróżnym na przystanku na pl. Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Balawajder podkreślił, że podróżowanie komunikacją miejską w pandemii COVID-19 jest bezpieczne.

- Pokazują to badania. Tylko 1,2 proc. zachorowań w Europie zostało spowodowane podczas podróży w komunikacji miejskiej. Dziś chcemy powiedzieć stanowcze nie wszystkim baranom bez maseczek w komunikacji miejskiej. Polacy są wspaniałym narodem, mamy wspaniałe cech, ale dziś nie jest czas na ułańską fantazje, ale na solidarność. Wyrazem naszej solidarności jest noszenie maseczek - powiedział prezes MPK.

PAP - Piotr Doczekalski

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum