×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Henryk Skarżyński odznaczony papieskim medalem

Autor: PAP/Rynek Zdrowia18 listopada 2013 20:36

Profesor Henryk Skarżyński otrzymał w poniedziałek (18 listopada) medal Pro Ecclesia et Pontifice - Dla Kościoła i Papieża - przyznany przez papieża Franciszka. Odznaczenie przekazał podczas uroczystości w Warszawie metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

Prof. Henryk Skarżyński odznaczony papieskim medalem
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Prof. Skarżyński jest lekarzem, twórcą i dyrektorem Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach, prekursorem w zakresie wszczepiania implantów ślimakowych w Polsce i na świecie. Papieski medal został przyznany "jako dowód uznania oraz zaangażowania w pracę na rzecz człowieka i dobra wspólnego".

- Dzisiejsze odznaczenie odbieram jako wyraz dostrzeżenia i akceptacji idei, która służy ludziom, służy człowiekowi, poprawie codziennej komunikacji międzyludzkiej - powiedział prof. Skarżyński.

W spotkaniu wzięli udział m.in.: podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Maciej Klimczak, wiceminister zdrowia Aleksander Sopliński, b. premier Józef Oleksy, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Mieczysław Szatanek.

Medal Pro Ecclesia et Pontifice to jedno z najwyższych odznaczeń, jakie papież może przyznać osobom konsekrowanym i świeckim. Ustanowił je w 1888 r. papież Leon XIII. Medal jest przyznawany przez papieży na wniosek biskupów diecezjalnych osobom duchownym lub świeckim szczególnie zasłużonym dla Kościoła lub bliźnich.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze