Prof. Grodzki: WOŚP jawi się jako zjawisko nadzwyczajne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 31 stycznia 2021 12:28

W tych trudnych czasach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jawi się jako zjawisko nadzwyczajne - powiedział w niedzielę (31 stycznia) w Szczecinie prof. Tomasz Grodzki. Marszałek Senatu, lekarz, podkreślił, że jest to wydarzenie łączące Polki i Polaków.

Prof. Grodzki: WOŚP jawi się jako zjawisko nadzwyczajne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- To jest wspaniałe wydarzenie, jak mało które łączące Polki i Polaków. W tych trudnych czasach, kiedy są podziały, kiedy jest pandemia, kiedy życie polityczne nabrało coraz ostrzejszych form, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jawi się jako zjawisko nadzwyczajne - powiedział w niedzielę dziennikarzom Tomasz Grodzki.

Marszałek Senatu wsparł w Szczecinie WOŚP, wrzucając datki do puszek lokalnych młodych wolontariuszy. Podkreślił, że dzieci, na których rzecz co roku zbierane są pieniądze w ramach inicjatywy, "to największe dobro naszego narodu". - Kiedy oddamy pałeczkę w sztafecie pokoleń, nasze dzieci, nasza młodzież przejmie odpowiedzialność za losy kraju - wskazał.

- Jestem niezwykle szczęśliwy, że mogę zacząć zbiórkę tu, w Szczecinie, w swoim rodzinnym mieście, a wieczorem będę ją kontynuował w Warszawie, w studiu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zapowiedział Grodzki, zachęcając do wsparcia zbiórki choćby skromnym datkiem, przede wszystkim na potrzeby laryngologii dziecięcej.

Jak dodał marszałek Senatu, należy pamiętać, że jest wiele "tematów, które wymagają załatwienia", jak choćby psychiatria dziecięca, z którą - zaznaczył - "ciągle mamy nierozwiązany problem".

Grodzki wskazał też, że w ramach WOŚP trwa licytacja obiadu z nim, połączonego ze zwiedzaniem gmachu parlamentu.

PAP - Elżbieta Bielecka

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum