Prof. Chybicka bez poparcia PO w wyborach na urząd prezydenta Wrocławia?

Autor: Radio Zet, RZ/Rynek Zdrowia • • 03 kwietnia 2018 21:31

Szef PO Grzegorz Schetyna zarekomenduje miejskim strukturom PO poparcie Kazimierza M. Ujazdowskiego w wyborach na prezydenta Wrocławia - podaje Radio Zet. Wcześniej sądzono, że kandydatką PO w tych wyborach będzie prof. Alicja Chybicka, kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Zaskoczenie. Początkowo PO deklarowała poparcie dla prof. Alicji Chybickiej, jako kandydatki na urząd prezydenta Wrocławia. Fot. archiwum

We wtorek (3 kwietnia) Grzegorz Schetyna stwierdził, że zarekomenduje strukturom partii poparcie dla Kazimierza Ujazdowskiego. To zaskoczenie, bo początkowo partia Grzegorza Schetyny deklarowała poparcie dla prof. Alicji Chybickiej, jako kandydatki PO na urząd prezydenta Wrocławia.

Prof. Alicja Chybicka jest posłanką PO. W wyborach w 2015 r. stratowała z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście tej partii. Uzyskała ponad 62 tys. głosów. W latach 2011-2015 z ramienia PO zasiadła w Senacie. Prof. Chybicka jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Prof. Chybicka była pierwszym z kandydatów deklarujących chęć startu w wyborach na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Informowała o tym jeszcze podczas konferencji prasowej w czerwcu 2017 r.

Krytycy dzisiaj ogłoszonej decyzji Grzegorza Schetyny wskazują, że Kazimierz Ujazdowski ma związki z Ordo Iuris, a w przeszłości chciał leczyć homoseksualistów - podało Radio Zet.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum