Prof. Alicja Chybicka: bez Owsiaka nie będzie WOŚP

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lutego 2014 16:53

- Cieszę się, że Jerzy Owsiak wycofał się z decyzji o odejściu z WOŚP - powiedziała prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego Alicja Chybicka. Bez Owsiaka WOŚP nie będzie istnieć, nie ma orkiestry bez dyrygenta - dodała.

Na swoim videoblogu Owsiak wyznał, że chciał zrezygnować z pracy dla WOŚP, ale odwiodły go od tego listy od wolontariuszy i osób, które zawdzięczają życie i zdrowie sprzętowi od fundacji.

- W mojej klinice jest bardzo dużo aparatury od WOŚP. Zresztą nie ma chyba szpitala, któremu Fundacja by nie pomogła, bo przez te lata grała dla różnych dziedzin medycyny dziecięcej - powiedziała PAP prof. Alicja Chybicka, prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu, obecnie senator. Podkreśliła, że sprzęt kupiony przez Fundację uratował tysiące dzieci w Polsce.

Przyznała, że nie potrafi zrozumieć ataków na Fundację i na Owsiaka. - Cieszę się, że Jerzy Owsiak wycofał się z decyzji o odejściu. Mam nadzieję, że będzie patrzył na to, że dzieci w Polsce na niego liczą, a nie będzie się przejmował tymi bezsensownymi atakami - mówiła prof. Chybicka.

Owsiaka i WOŚP wzięło w obronę także środowisko polskich neonatologów. W liście otwartym lekarze napisali, że "wieloletnia, trudna, wymagająca ogromnych wysiłków i niezwykle skuteczna praca Jurka i Lidii Owsiaków oraz całego grona entuzjastów skupionych w Fundacji WOŚP, ucząca młodych ludzi dostrzegania potrzeb innych, jest naszym narodowym dobrem". "Nie pozwólmy tego dobra zmarnować" - zaapelowali.

"Trudno jest nam, pediatrom - neonatologom, spokojnie słuchać absurdów, jakie przytaczają media z zapisków internetowych na temat Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i jej twórcy i prezesa zarządu - Jurka Owsiaka. Wprawdzie ma to charakter incydentalny, ale można mieć wrażenie, że ktoś stoi za tą niegodziwą nagonką" - napisali lekarze.

W ostatnich miesiącach WOŚP była obiektem wielu ataków m.in. ze strony prawicowych polityków, mediów i blogerów. Szczególnie nasiliły się one przed styczniowym 22. Finałem WOŚP.

W reakcji na to, co dzieje się wokół WOŚP, Owsiak - jak wyznał na swoim blogu - był bliski odejścia z Fundacji.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum