Problemy z erekcją? Według naukowców pomóc może dieta śródziemnomorska

Autor: PAP • Źródło: PAP29 sierpnia 2021 18:13

Dieta śródziemnomorska na problemy z erekcją? Według badaczy owszem. Wyniki badań pokazują, że wśród mężczyzn w średnim wieku, z nadciśnieniem, którzy mieli problem z erekcją, zmiana diety poprawiła działanie naczyń krwionośnych.

Problemy z erekcją? Według naukowców pomóc może dieta śródziemnomorska
  • Dieta śródziemnomorska może pomóc na problemy z erekcją - przekonują  badacze z Uniwersytetu w Atenach.
  • Jak wskazują wśród mężczyzn w średnim wieku, z nadciśnieniem, którzy mieli problem z erekcją, zmiana diety poprawiła działanie naczyń krwionośnych
  • Dodają, że ,ężczyźni z nadciśnieniem mają dwukrotne podwyższone ryzyko zaburzeń erekcji, niż ich koledzy z ciśnieniem prawidłowym

Problemy z erekcją? Winne są uszkodzenia małych tętnic

Uważa się, że główną przyczyną problemów z erekcją są uszkodzenia małych tętnic, które tracą zdolność do kurczenia się i regulowania przepływu krwi. Dodać do tego trzeba zachodzący z wiekiem, możliwy spadek poziomu testosteronu.

Wcześniejsze badania wskazywały natomiast na pozytywne działanie ćwiczeń fizycznych u mężczyzn ze zbyt wysokim ciśnieniem tętniczym.

Jednocześnie wiadomo też, że tzw. dieta śródziemnomorska obniża ciśnienie krwi, zapobiega zawałom i udarom u osób z podwyższonym ryzykiem takich zdarzeń.

Naukowcy z Aten sprawdzili, czy dieta ma wpływ na erekcję

Naukowcy z Aten sprawdzili więc styl żywienia 250 mężczyzn w wieku średnio 56 lat, z nadciśnieniem i zaburzeniami erekcji.

Uwzględnili też aktywność fizyczną ochotników i poziom testosteronu w ich krwi. Dodatkowo zbadali stan naczyń krwionośnych uczestników.

Tak uzyskane wyniki odnieśli do sprawności seksualnej mężczyzn.

Analiza pokazała, że z żywieniem według tzw. diety śródziemnomorskiej wiązał się lepszy stan układu krążenia, a także zdrowsze stężenie testosteronu i mniej problemów z erekcją.

Zdrowsze naczynia krwionośne i poziom testosteronu towarzyszyły także mężczyznom bardziej wysportowanym.

"W naszym badaniu, odżywianie zgodne z dietą śródziemnomorską wiązało się z większą wydolnością fizyczną, zdrowszymi tętnicami, lepszym przepływem krwi, wyższym poziomem testosteronu oraz lepszą zdolnością do erekcji. Nie sprawdzaliśmy stojących za tym mechanizmów, ale wydaje się prawdopodobne, że ten styl żywienia poprawia sprawność organizmu i erekcje przez wspieranie naczyń krwionośnych oraz ograniczenie spadku testosteronu, który może nastąpić w średnim wieku".

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum