Prezydent o Wojskowej Służby Zdrowia: doceniamy i dziękujemy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2019 13:36

Za służbę i pracę dla Rzeczpospolitej i dla pacjentów, wśród których są nie tylko żołnierze - podziękował prezydent Andrzej Duda Wojskowej Służbie Zdrowia wręczając odznaczenia osobom w niej zasłużonym. Bardzo doceniamy tę służbę i jesteśmy za nią ogromnie wdzięczni - podkreślił.

Prezydent o Wojskowej Służby Zdrowia: doceniamy i dziękujemy
Na zdjęciu: szkolenie medyczne Fot. MON

Obecnie - mówił prezydent - Wojskowa Służba Zdrowia w Polsce to 120 placówek: przychodni, szpitali, instytutów, ale to przede wszystkim 6 tysięcy żołnierzy, którzy w niej służą oraz 13 tysięcy jej pracowników cywilnych.

To również - podkreślił prezydent - wielu ludzi, którzy przez wojskowych lekarzy, pielęgniarki, "przez tych wszystkich, którzy w Wojskowej Służbie Zdrowia służą i pracują, zostali uratowani".

- Służycie państwo w czasie pokoju. Mam nadzieję, że nikt z państwa nie będzie musiał służyć w czasie wojny, ale jesteście państwo przy naszych żołnierzach zawsze, także wtedy, gdy oni w związku z decyzjami, które podejmujemy, chociażby w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, jadą w różne miejsca na świecie i tam, bardzo często służą w warunkach wojennych. Jesteście tam przy nich, wspieracie ich, uratowaliście niejedno życie - powiedział prezydent zwracając się do uczestników uroczystości.

Srebrne Krzyże Zasługi otrzymali komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Bydgoszczy płk Mirosław Siemiątkowski oraz Marek Jan Harat z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.

Brązowe Krzyże Zasługi odebrali z rąk prezydenta komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu płk Wojciech Tański oraz komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Gdyni kmdr Krzysztof Drąg.

Złotymi Medalami za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Maciej Żak z 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku-Zdroju, Jolanta Zofia Sagan z 21. Wojskowego Szpitala Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnego w Busku-Zdroju, płk Leszek Jan Lewczyk z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Politechniką we Wrocławiu, Adam Domański z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej we Wrocławiu, Lidia Elżbieta Sierpińska z 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką, Danuta Dorada z 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką we Wrocławiu, Grażyna Izabela Sokół z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Krakowie, Władysław Wójcik z Centralnej Wojskowej Przychodni Lekarskiej CEPELEK w Warszawie oraz Waldemar Rut z Wojskowej Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w Szczecinku.

Medalami Srebrnymi za Długoletnią Służbę uhonorowani zostali: mjr Barbara Sońta z Departamentu Wojskowej Służby Zdrowia, ppłk Jacek Michał Doniec z Wojskowego Instytutu Medycznego, płk Kornel Szczygielski Wojskowego Instytutu Medycznego, płk Artur Rydzyk z 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie, płk Andrzej Wysocki z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej we Wrocławiu oraz płk Jacek Furtak z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Bydgoszczy.

Medale Brązowe za Długoletnią Służbę odebrali kmdr ppor. Piotr Grzegorz Fedorczyk oraz kmdr ppor. Jacek Kasprzyk, obaj z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej w Gdyni.

Marzena Kozłowska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum