Prezydent apeluje, by nadal poważnie traktować akcję ''zostań w domu''

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2020 17:30

Bardzo proszę, by nadal pilnować zasad społecznego dystansu i poważnie traktować akcję "zostań w domu" - zachęcał w czwartek (23 kwietnia) obywateli prezydent Andrzej Duda w swoim wystąpieniu transmitowanym na żywo w internecie.

Prezydent Andrzej Duda zachęcał, by akcję "zostań w domu" nadal traktowano poważnie. Fot. Kancelaria Prezydenta/Twitter

Prezydent podczas wystąpienia podkreślił, że sytuacja epidemiczna w Polsce "jest - póki co - pod kontrolą". Dodał, że premier Mateusz Morawiecki powiedział mu w czwartek, że "na nadzieję, że w perspektywie najbliższych tygodni będziemy mogli wprowadzać kolejne rozluźnienia" w walce z epidemią.

- Mam nadzieję, że odpowiedzialność i dyscyplina naszych rodaków, wśród nas wszystkich, zostanie utrzymana, że będziemy dalej skutecznie z tą epidemią koronawirusa walczyli - powiedział Duda.

Poprosił też obywateli, by - "przy uwzględnieniu obecnie już wprowadzonych rozwiązań, łatwiejszych dla wszystkich, jeżeli chodzi o funkcjonowanie", a także biorąc pod uwagę wprowadzone niedawno możliwości wyjścia do parków i lasów "po to, żeby trochę odetchnąć" - tych możliwości nie nadużywali. Zachęcał, by akcję "zostań w domu" nadal traktowano poważnie.

- Proszę, by jak najmniej się kontaktować, z rodziną, ze znajomymi, w sposób bezpośredni. Jeśli już, to bardzo proszę trzymać dystans. (...) Dystans pomiędzy nami jest niezwykle ważny. (...) Bardzo bym prosił, żeby tych zasad nadal pilnować - powiedział prezydent.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum